قله نیزوا میزبان کارمند روشن دل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بود

رواط عمومی پردیس آموزشی و پژوهشی دانشگاه :

قله نیزوا میزبان کارمند روشن دل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بود

به گزارش روابط عمومی پردیس آموزشی و پژوهشی دانشگاه؛ انسان ها با داشتن برخی امتیازات نسبت به دیگر مخلوقات جهان توانسته اند با تکیه بر توان و اراده قوی خود به سعادت و کمال برسند چه بسا که در این مسیر طولانی برخی ها قدر سلامتی و موهبت الهی را نمی دانند و خیلی زود در این راه پرمخاطره خسته شده و آن را یک رویای واهی می انگارند اما در این میان هستند انسان های توانمندی همچون  " ابراهیم قلی زاده کارمند روشن دل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان " که باوجود اینکه سالهاست که از نعمت بینایی بی نصیب مانده اما این امر چیزی از اراده و توان او تا به اینجای کار نکاسته است.

ابراهیم قلی زاده کارمند روشن دل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: بنده تنها نابینای گروه کوه نوردی 22 نفره اورستی ها هستم که به سرپرستی شاهین برقی موفق به صعود به قله 3800 متری نیزوا شد.

ابراهیم قلی زاده ادامه داد: صعود به قله نیزوا حدود 3 ساعت زمان برد و به لطف و همراهی خدای متعال بنده بدون کمک از اعضای گروه و بدون این که اذیت بشوم، به راحتی مسیر رفت و برگشت به قله را پیمودم.

وی افزود: من کوهنوردی را از پیمودن جاده سلامت شروع کردم و 6 سال سابقه شرکت در برنامه های کوهنوردی را دارم ولی رشته اصلی ورزشی من گل بال است و در نار آن، چند سال است که در رشته های دو میدانی، شنا و شطرنج کار فعالیت دارم.

در پایان کارمند روشن دل دانشگاه بیان کرد: انسانی که می خواهد به اوج برسد با پشتیبانی خدا احتیاجی به بینا بودن و نابینا بودن ندارد و با اراده ای که خداوند در اختیار ما گذاشته به آن چه که بخواهیم قطعا می رسیم.

لازم به ذکر است: ابراهیم قلی زاده کارمند روشن دل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سن 5 سالگی بر اثر حادثه بعد از یک عمل جراحی بینایی خود را از دست داده و 25 سال سابقه کار در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را دارد.

 

کلمات کلیدی
رحیمه  عمرانی
تهیه کننده:

رحیمه عمرانی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *